Children are demigods 08

16.12.2012 10:50

 

,,Jauvaj.Huh,kam jsem se to dostala?"divila se Lily. Byla v místnosti s dveřmi a velkými okny s mříži.

Na zemi byl koberec a dveře byly také zamřížované. Lily popošla k zamřížovaným oknům a vykoukla.

Už jen z toho pohledu se jí dělalo špatně.Musela být nejméně kilometr nad zemí.

,,No,to je teda skvělý,myslím,že odsud se jen tak nedostanu."

Náhle se otevřely dveře. Lily spatřila asi stejně starého kluka.,,Čauký,"pověděl.,,Kdo jsi ?"ptala se Lily. ,,Jock,"pověděl kluk. ,,Čauky,Jocku,kde to jsem ?"ptala se Lily,které se Jock zamlouval. ,,V nebeské věži,"pověděl  Jock. ,,Jak jsem se sem dostala ?"ptala se dál Lily. ,,To bys měla vědět ty,"pověděl Jock. ,,A taky bych měl jednu otázku,"povídal dál. ,,Ptej se."pověděla Lily. ,,Tvoje uši a ocas jsou poněkud....zvláštní." ,,To je na delší povídání,"pověděla Lily. ,,Času máme dost." ,,Ty možná jo,ale já teda ne,jak se odsud dostanu?" ,,To nejde,"oznámil jí Jock. ,,Cože?"

,,Žádný člověk se nemůže dostat ani odsud ani sem." ,,Ale já nejsem člověk!" vyhrkla Lily.

,,Ty jsi liška,že?" zeptal se Jock. Lily neměla náladu vyprávět mu všechno o polobozích tak přikývla.

,,Musí být nějaký způsob,ne?" ptala se Lily. ,,No,jestli opravdu nejsi člověk...tak by jeden mohl být."

,,Jaký....udělám cokoliv!" ,,Řekla jsi že uděláš cokoliv?" Proč je tu najednou tak mrazivá atmosféra,pomyslela si Lily.

,,J-jo,"odpověděla Lily. ,,Pak se tedy vkrad' do tátovi kanceláře a seber mu kouli moci,"pověděl Jock.

,,Kouli čehože?" ,,Kouli moci,když plně ovládneš její magickou sílu,dostaneš se na zem." ,,Fakt ?" Pak jí ale došlo jakou kouli moci myslí.,,Ty myslíš...."

Jock kývl. Lily totiž došlo,že myslí kouli moci boha Eurose.

Euros je bůh východního větru,část jeho síly patří kouli moci.

,,Tvůj otec je....Euros?" ,,Ano,"pověděl Jock a přikývl. To,že je jeho otec bůh Lily ani tak moc nepřekvapovala,jelikož bohové s lidmi splodili mnoho dětí

-polobohů-. Lily byla ale překvapená že Jock nejspíš neví o magických zvířatech,ale to ted' nebyl její největší problém,jejím problémem bylo to,jak má získat Eurosovu kouli moci. Euros nebyl k lidem příliš přátelsky,ale rozhodně více než Boreás a Notos,další dva bohové větru.

-----------------------------------------------------------------------------

,,Nic." ,,Nic." ,,Zase nic." přepovídala Mesu,mezitím co prohledávala dlouhou řadu jeskyň. ,,To je snad každá jeskyně prázdná??" Stěžovala si Mesu.

,,Už mě to nebaví,jak dlouho už tu vlastně bloudím,hodinu,dvě? To člověk těžko pozná." Posadila se na kámen a menšími kamínky házela do země.

,,Já se ták nudíím!! Musím co nějdřív najít ostatní!!" Vzpomněla si,na to,že už je viditelná a pousmála se.Znovu se postavila,když jí náhle zakručelo v břiše.

,,Mám hláád!!" Jakmile se stišila uslyšela vzlykot,někdo,kdo byl docela blízko ní brečel. Mesu se vydala za hlasem.

Asi o 70 metrů dál seděla drobná dívenka a setírala si slzy z tváře.

Mesu si k ní klekla,podala jí kapesníček,který s sebou vždycky nosí a usmála se na ni. Dívenka si setřela slzy z tváře a podívala se na Mesu. ,,Děkuju."

,,Není zač.Jakpak se jmenuješ?" Dívenka se Mesu podívala do očí a řekla:

,,Mischelle." ,,Já jsem Mesu.Ráda tě poznávám." Dívka pokývla.

,,Jak dlouhou už tu jsi?" zeptala se Mesu.,,Nevím,možná měsíc nebo dva,"povídala Mischelle.,,Cože?" ,,Byla tu se mnou i moje sestřička,ale asi před třemi dny se mi ztratila a od té doby tady čekám až se vrátí.“ Mesu se docela divil co tady ta holčička mohla celou tu dobu jíst,ale radši se nevyptávala.

-----------------------------------------------------------------------------

Mezitím Triela spolu s Lairai cestuje podsvětím ….

,,Pálí,palí,pálí,pálí!“ řve Lairai tak,že kdyby byl někdo v okruhu 10 kilometrů tak by ji slyšel. ,,Ježiši,co takhle si přestat stěžovat a prostě ty lávové kameny v klidu přejít?“

,,Tobě se to řekne,ty si tady v klidu létáš vzduchem a já tady musím chodit asi po padesáti stupňových kamenech!“ ,,No jo no.“

Asi za deset minut konečně Lairai s Trielou dorazily k cíli. Když se Triela rozhlídla viděla trojhlavého psa velkého asi jako nákladní auto. Hned to ohlásila Lairai.

,,To bude Kerberos,pekelný pes,který nepustí do podsvětí nikoho živého.“

,,A my jsme …?“ ,,Živé.“ Dokončila větu Lairai.

Po chvíli Kerbera zahlédla i Lairai. Byl skutečně velký jako náklaďák,měl tři hlavy,dlouhý dračí ohon a to co měl na hlavě se spíše než chlupům podobalo hadům.

,,A co teď?“ zeptala se Lairai. ,,To ty jsi tady expert na …tohle,“pověděla Triela.

,,No podle legendy ho Orfeus svým zpěvem očaroval tak,aby ho poslouchal.“ ,,No,to se vzhledem k mýmu zpěvu vylučuje,“ pověděla Triela. ,,No a nebo ho pár lidí ukonejšilo koláčem.“ ,,No to asi taky nepůjde.“ ,,No,já bych se mohla podkopat,“pověděla Lairai ,,pokud ovšem to tam dole nepálí ještě víc než tady nahoře.“ ,,No,já bych ho mohla obletět,ale to by asi nevyšlo.“ ,,A co takhle….mám nápad.“pověděla Lairai.